Atrakcje


Niechorze to popularna nadbałtycka miejscowość z piękną szeroką piaszczystą plażą leżącą na słynnym Wybrzeżu Rewalskim.

 

Złocista plaża, skupiające turystów molo i deptak przy którym można się zabawić, dobrze zjeść i kupić pamiątki sprawią, że chwile spędzone u nas staną się dla Państwa niezapomnianym wrażeniem.

 

Latarnia

 

 

 

Niechorze słynie również z jednej z piękniejszych polskich latarni morskich. Ze względu na swój wiek i piękno architektury, stanowi zabytek kultury narodowej. Latarnia ma 45 m wysokości, a jej światło można dostrzec z odległości ponad 36 kilometrów. Największą atrakcją jest taras widokowy, z którego można podziwiać wspaniałe widoki - Niechorze, Rewal, plażę, otwarte morze oraz malownicze jezioro Liwia Łuża.

Liwia Łuża

 

 

Kanał Liwka łączy jezioro z wodami Bałtyku. Dawniej zbiornik był wykorzystywany przez rybaków i turystów, którzy łodziami pływali po całym jeziorze. Dzisiaj jest to królestwo ptaków toteż stworzono tu rezerwat ptaków wędrownych i dostępne są tylko spacery wokół jego brzegów. Istnieją jednak plany przywrócenia tego miejsca turystom.

 

 

Spacerując Aleją Bursztynową warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa.

Muzeum Rybołówstwa

Spełnia ono rolę lokalnego centrum kultury, w którym można zobaczyć wystawę poświęconą rybołówstwu morskiemu i dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat odwiecznego zajęcia mieszkańców Niechorza - rybołówstwa.

 

 

Dodatkowo w plenerze prezentowane są łodzie rybackie

Kuter

przekazane Muzeum przez rybaków.

 

Na nabrzeżu pod osłoną betonowego mola z kilkoma malowniczymi kutrami można odwiedzić

Przystań Rybacka

przystań rybacką, by powitać kutry wracające z połowów i kupić świeżą rybkę prosto z burty.

 

Wiele atrakcji czeka na Państwa również w pobliskich miejscowościach.

Wybrzeże Rewalskie można odwiedzić podróżując kolejką wąskotorową,

Kolejka wąskotorowa

która działa od 1896 roku. Tory łączą Gryfice, Trzęsacz, Niechorze, Pogorzelicę i Trzebiatów. Przejażdżka kolejką daje niezapomniane wrażenia i fantastyczne widoki i jest wielką atrakcją dla dzieci.

 

To ona dowiezie nas do oddalonego o 8 km od Niechorza Trzęsacza,

Trzęsacz

który słynie w całej Polsce za sprawą ruin gotyckiego kościoła, którego południowa ściana stoi jeszcze dumnie na wysokim klifie i dzielnie opiera się niszczącej działalności morza.

 

Miłośnicy rejsów morskich mogą wybrać się do

Dziwnów

Dziwnowa gdzie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim cumują piękne statki turystyczne utrzymane w stylu okrętów pirackich, które wypływają w rejsy w morze i po Zalewie Kamieńskim. Taka wycieczka na pewno stanie się niezapomnianym przeżyciem dla dzieci.

 

Aby zobaczyć plażę uznawaną przez turystów za jedna z najwspanialszych nad Bałtykiem trzeba wybrać się do

Międzyzdroje

Międzyzdrojów. Nieodłącznie z plaża wiąże się piękne molo, którego początki sięgają 1906 roku. W jego pobliżu mieści się przystań dla turystycznych statków, które kursują do Świnoujścia i niemieckich kurortów. Około 2 km od Międzyzdrojów usytuowana jest Pokazowa Zagroda Żubrów, która zawiera również wybieg innych zwierząt leśnych Parku m.in. sarny i dziki. W okolicach Wapnicy zgubiło się przepiękne Jezioro Turkusowe o takiej właśnie barwie, urzekające turystów. Właśnie to jezioro, Zagroda Pokazowa Żubrów, punkt widokowy Gosań i Kwacza Góra są częścią Wolińskiego Parku Narodowego,

Wolin

obejmującego ochronną część największej polskiej wyspy - Wolin, na którą na prawdę warto się wybrać.